Sztuczna inteligencja pomoże Ci wybrać karierę

inteligencja emocjonalna3111 460x307 Sztuczna inteligencja pomoże Ci wybrać karieręDlaczego tak wielu pracowników jest niezadowolonych ze swojej pracy? Bo w trakcie edukacji w polskim systemie mało kto zajmuje się tym, by pomóc młodym ludziom odkryć ich mocne strony i ustalić, jaki rodzaj kariery byłby dla nich odpowiedni. W efekcie wybierają oni nieodpowiednie dla siebie kierunki studiów i zawody. W Centrum Innowacji Uniwersytetu SWPS opracowano system M.A.I.A, który bazując na sztucznej inteligencji, ma pomóc Ci określić, jakie są Twoje predyspozycje.

System bazuje na odpowiedziach doświadczonych pracowników. Analizuje informacje na temat środowiska pracy, rodzajów zadań, które przynoszą pracownikowi satysfakcję i zainteresowań. Podaje się również aktualny zawód i wykształcenie.

Dzięki dostatecznie dużej bazie danych i specjalnemu algorytmowi, będzie możliwe uczenie się systemu i coraz bardziej efektywne dopasowywanie kompetencji do zawodów. Jeśli chcielibyście dołożyć własną cegiełkę do powstania systemu, możecie zrobić to na stronie matchbeta.pl Wypełnienie testu zajmuje 15-20 min.