Praca marzeń – syrenka. W USA jest ich ponad 1000!

mermaid 730432 640 460x345 Praca marzeń – syrenka. W USA jest ich ponad 1000!W Polsce nie mamy ani jednej, ale w USA pracuje aż 1000 profesjonalnych syrenek! Ta dość osobliwa praca, często pochodząca wprost z dziecięcych marzeń, okazuje się być też całkiem popłatna.

Ile można zarobić jako syrenka? Stawki za regularną pracę etatową nie są oficjalnie podawane, ale podobno za występ na imprezie dla dzieci (np. urodzinach) syrenka może otrzymać do 250$. Tego typu atrakcje wynajmują też często gwiazdy Hollywood. Syrenki uświetniają swoją osobą ich imprezy pływając w wielkich basenach gwiazd (lub w specjalnie w tym celu projektowanych akwariach. Imprezę z syrenami zamówiła, między innymi, Jessica Alba czy Justin Timberlake.

Jeśli też chcesz zostać syrenką to pamiętaj, że nie jest to takie super proste. Ogon waży około 15 kg. Często mają one tez dodatkowe obciążenie, by syrenka ładniej opadała w dół pojemnika z wodą. Zatem pływanie z takim dodatkiem wcale nie jest tak łatwe, na jakie wygląda, kiedy obserwuje się pełne gracji nimfy wodne. W Europie, można się nauczyć zawodu syrenki w dwóch miejscach – w brytyjskiej szkole FreeDive oraz w Hiszpańskiej Sirenas Mediterranean Academy w Tarragonie.

fot.:Mysticsartdesign/Pixabay.com
źródło:independent.co.uk