Patronat medialny InfoPraca.pl: PLASTPOL – targi na światowym poziomie

IMG 4863 460x309 Patronat medialny InfoPraca.pl: PLASTPOL   targi na światowym poziomie

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy od przeszło 20 lat kojarzą się na świecie z Targami Kielce. W ostatniej edycji wydarzenia udział wzięli wystawcy z 32 państw. Prestiż w branży oraz tytuł największej wystawy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej sprawiają, że targi odwiedziło ponad 18 500 specjalistów. 21. edycja wystawy odbędzie się 23-26 maja.

Najlepszą rekomendacją dla każdej edycji targów PLASTPOL są komentarze branży, z których jasno wynika, że wystawa od lat jest wizytówką polskiego przemysłu tworzyw sztucznych.

Oprócz wielu najważniejszych polskich firm, swój udział w wydarzeniu edycji 2017 zadeklarowali już wystawcy z Niemiec i Włoch, którzy co roku stanowią najliczniejsze grupy wystawców zagranicznych. Nie zabraknie także przedsiębiorców z Austrii, Francji, Belgii, Portugalii, Turcji, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Holandii, USA, Litwy, Czech, Japonii, Chin i Tajwanu. Ponad połowa wystawców biorących udział w kieleckich targach to firmy zagraniczne lub z zagranicznym kapitałem – tak wynika z ubiegłorocznego bilansu wystawy.

Od 1997 r., kiedy to targi przetwórstwa tworzyw sztucznych w Kielcach wystartowały na powierzchni 1500 m kw., wystawa dynamicznie rośnie w siłę. Dziś to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie, które na 32 000 metrów kwadratowych zgromadziło ponad 500 maszyn o wadze blisko 1000 ton. W tym roku PLASTPOL zapowiada się równie ciekawie. Każdy, kto chce „trzymać rękę na pulsie” branży i wiedzieć, co dzieje się zarówno w polskim, jak i światowym sektorze przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, już powinien rezerwować termin 23-26 maja na wizytę w Kielcach.

– Targi PLASTPOL są stałym elementem strategii marketingowej wielu znanych graczy rynku tworzyw sztucznych. Wystawa dużo mówi o stanie gospodarki. Patrząc na ubiegłoroczną edycję, prognoza jest bardzo optymistyczna – komentuje Dariusz Michalak, dyrektor Wydziału Targów w Targach Kielce.

Najnowsze maszyny, innowacyjne technologie w jednym miejscu

Setki pracujących maszyn w 7 halach Targów Kielce robią wrażenie na zwiedzających. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem branża rozwija się niezwykle dynamicznie, sięgając po najnowsze zdobycze technologiczne. W ciągu minionych 20 lat istnienia targów PLASTPOL krajowa produkcja wzrosła aż trzykrotnie. Polski przemysł tworzyw sztucznych od kilkunastu lat odnotowuje systematyczny wzrost. Jednym z motorów postępu jest rozwój sektora produkcji opakowań, produkcji urządzeń i sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz motoryzacji.  

Przekrój branżowy targów PLASTPOL pozwala poznać nie tylko najnowsze technologie używane do przetwórstwa tworzyw sztucznych, ale również modne wzornictwo, opakowania, tworzywa i zagadnienia związane z przetwórstwem gumy.

Wystawa kompleksowo przedstawia branżę: od maszyn i całych linii technologicznych, przez granulaty i inne komponenty aż po innowacyjne technologie recyklingu tworzyw sztucznych – mówi Kamil Perz, dyrektor projektu. Tradycją PLASTPOLU są, przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów.

Tylko merytorycznie o branży

W tradycję kieleckiej wystawy wpisał się konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych – Omniplast, w którym wystawcy mogą zdobywać ciekawe nagrody. Nieodłączną częścią Plastpolu, jest również towarzyszące im od 20 lat seminarium techniczne Plastech Info. Targom towarzyszą spotkania kooperacyjne wystawców z Polski i Niemiec, organizowane wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. To podczas targów PLASTPOL Fundacja PlasticsEurope Polska prezentuje najnowsze wyniki branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i w Europie.

Więcej informacji:  www.plastpol.com