Osobliwa praca marzeń – bez wynagrodzenia, internetu i ogrzewania

Saalfelden Einsiedelei 1 460x307 Osobliwa praca marzeń – bez wynagrodzenia, internetu i ogrzewaniaCzy zgodzilibyście się pracować za darmo musząc mieszkać w odosobnieniu, bez bieżącej wody, ogrzewania i dostępu do internetu? Taką ofertę pracy zaproponowało jakiś czas temu austriackie miasteczko Saalfelden. Chodzi o bycie pustelnikiem w położonym na klifie domku. Osoba, która otrzyma tę pracę, ma być ostatnim pustelnikiem Europy. O pozycję walczyło aż 50 osób.

50 aplikacji na stanowisko darmowej pracy to zadziwiająco dużo. Kandydatów miało przyciągnąć piękno przyrody oraz niezwykle świeże powietrze. Przyznać trzeba, że faktycznie widoki zapierają dech w piersiach. Kiedy jednak pomyślimy o tym, że trzeba na górę wnosić wodę we wiadrze…

Pracę dostał Belg, Stan Vanuytrecht, który na co dzień jeździ trabantem (!) i ma duże doświadczenie w pracy z osobami bezdomnymi i z uzależnieniami. Pobyt w odosobnieniu ma być dla niego odpoczynkiem. A wy byście się podjęli takiej pracy? Jedynie za wyżywienie i mieszkanie, za to w pięknym miejscu i w zasadzie bez żadnych obowiązków?

fot.:Pinzgauer/ Wikimedia, CC