Najbardziej cenione dodatki pozapłacowe

Aby oferować najlepsze dodatki pozapłacowe, wcale nie trzeba nadmiernie nadwyrężać firmowego budżetu. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fractl i opublikowanych w Harvard Business Review, najbardziej oczekiwane dodatki są dla pracodawcy relatywnie tanie.

Wprawdzie dodatki pozapłacowe nie decydują o tym, czy pracownik zostanie w firmie, czy z niej odejdzie (tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Glassdoor), ale mają znaczący wpływ na to, czy oferta pracy postrzegana jest jako atrakcyjna.

Najbardziej cenione dodatki pozapłacowe:

Co ciekawe, takie dodatki jak imprezy integracyjne, darmowa siłownia, zajęcia fitness czy przekąski okazały się ważnym elementem kultury firmy jedynie dla mniej niż 10 proc. badanych.

Praca z domu oraz elastyczne godziny pracy to jedne z najtańszych benefitów, które pracodawca może zaproponować. Ich popularność wiąże się przede wszystkim z tym, że pracownicy chcą mieć również życie prywatne, a dojazdy do i z pracy zabierają znaczną część tego życia. Elastyczne godziny pracy pozwalają skrócić czas dojazdu, a praca z domu redukuje go do zera. Stąd ich większa popularność niż np. darmowej siłowni.

Tagi: