Ile kosztuje linie lotnicze, świąteczne obżarstwo stewardesy?

aircraft 537963 640 460x345 Ile kosztuje linie lotnicze, świąteczne obżarstwo stewardesy?Zarzut dyskryminacji w pracy ze względu na wagę został skierowany przez kilka stewardes linii Aerofłot przeciwko pracodawcy. Wszystko dlatego, że linie lotnicze zabroniły stewardesom większym niż rozmiar 46, obsługiwania linii międzynarodowych. Nigdy nie zgadniecie, jak Aerofłot odparł te zarzuty.

Stewardesy skierowały sprawę o dyskryminację do sądu, głównie dlatego, że trasy międzynarodowe są lepiej płatne niż krajowe. Zarzutem była dyskryminacja przez pracodawcę ze względu na wygląd. Stewardesy twierdziły, że mają takie same kompetencje jak ich szczupłe koleżanki, chodzi zatem jedynie o ich wygląd. Aerofłot przekonał jednak sąd, że z tuszą grubszych stewardes też wiążą się kompetencje, bo … nie są one tak zwinne jak ich koleżanki – zwłaszcza kiedy trzeba przeciskać się przez wąskie przejścia w samolocie.

Poza tym, grubsza stewardesa waży więcej i to powoduje, że samolot zużywa więcej paliwa, zatem firma ponosi dodatkowe koszty. Aerofłot  wyliczył nawet dokładnie, że 1 kg ciała więcej, to dodatkowy wydatek 759 rubli rocznie. Sąd ugiął się pod ciężarem tych zarzutów…

źródło:onet.pl