Interview a randka – dlaczego na obu musisz uważać na to samo?

randka3 460x306 460x306 Interview a randka – dlaczego na obu musisz uważać na to samo?Czy przyszłoby ci do głowy by na pierwszej randce z nową dziewczyną powiedzieć, że Twoja poprzednia rzuciła cię, bo miałeś „problemy z wiernością”? Albo do nowo poznanej dziewczyny, jeszcze przed pierwszym spotkaniem powiedzieć „Wiesz, mam teraz dziewczynę, dlatego spotkajmy się jutro na lunchu, a ja jej nakłamię, że idę do lekarza”. Nie? Dziwne… przecież podczas spotkań z potencjalnym pracodawcą tak wielu kandydatów nie ma problemów z tym by pokazać, że oszukuje poprzedniego.

Idąc nadal analogią randki. Nowa dziewczyna (jeśli jest mądra) na wieść o tym, że okłamiesz starą by się z nią spotkać pomyśli: „No dobrze, ale przecież jak będzie ze mną, to zrobi to samo. Będzie mnie okłamywał, że idzie do lekarza a tymczasem spędzał czas z jakąś blondyną. Może odpuszczę tę znajomość”. I dokładnie tak samo robi potencjalny pracodawca. Jeśli widzi, że okłamujesz obecnego pracodawcę, jeśli zauważa, że jesteś wobec niego wyjątkowo nielojalny, to nie będzie chciał nawiązać z Tobą współpracy, bo będzie się bał, że kiedyś zrobisz mu to samo.

Oczywiście nie chodzi oto, by szukając pracy iść do szefa i mu o tym radośnie opowiedzieć. Chodzi jednak o to, by zastanowić się nad tym co mówisz, do potencjalnego pracodawcy i jak się zachowujesz względem poprzedniego. Między: „Możemy się spotkać w mojej przerwie na lunch” a „Powiem szefowi, że mam spotkanie z klientem i do Państwa przyjadę” jest zasadnicza różnica.