Czarny najlepszym kolorem na rozmowę kwalifikacyjną

hand 886420 640 460x276 Czarny najlepszym kolorem na rozmowę kwalifikacyjnąNie wiesz co założyć na spotkanie rekrutacyjne? Ubierz się na czarno. I to niezależnie od tego, na jaką rozmowę idziesz. Choć może się wydawać, że czerń to kolor smutku i żałoby, to okazuje się, że kandydaci, którzy „noszą się” na czarno, są zatrudniani najczęściej.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Smart Recruiters wynika, że aż 70% spośród kandydatów, którzy dostali pracę, na rozmowę kwalifikacyjną przyszło ubranych na czarno. Ku odmianie, zaledwie 33% tych, którzy „odpadli” miało na sobie czarną odzież. Jaki z tego wniosek? Osoby, które noszą się na czarno (przynajmniej na rozmowach) wypadają lepiej. Jeśli jednak nie lubisz czarnego, to się nie martw – możesz być w tych 30% szczęśliwców, którzy się ubrali inaczej a pracę i tak dostali!

Co ciekawe, z badania wynika również, że atrakcyjność ma mniejsze znaczenie, niż dawniej sądziliśmy. O ile aż 2/3 kandydatów odrzuconych uważa się za atrakcyjnych, to większość (80%) tych zatrudnionych uznało się za przeciętnych. Oczywiście, jest to samoocena, może zatem nie odzwierciedlać realnej atrakcyjności, a jedynie pokazywać, że rekruterzy cenią sobie osoby z pokorą a odrzucają osoby zbyt pewne siebie.