Bloger podróżniczy – za kasę. Kolejna praca marzeń dla podróżnika

traveler 1611614 640 460x297 Bloger podróżniczy – za kasę. Kolejna praca marzeń dla podróżnikaPodróżować i dostawać za to pieniądze? Niektórym się to udaje (choć bądźmy uczciwi – to jest zaledwie garstka osób). Do tych szczęśliwców ma szanse dołączyć kolejna, bo firma będąca porównywarką ubezpieczeń, szuka studenta ostatniego roku, który odwiedzi 8 najważniejszych zabytków świata i opowie o nich czytelnikom bloga. Oczywiście firma pokrywa koszty i podobno płaci.

W USA dość popularny jest tzw. Gap Year. To roczna przerwa od pracy i nauki, którą robią sobie absolwenci studiów po zakończeniu edukacji. Właśnie takiej osoby, która zaplanowała sobie przerwę, szuka comparethemarket.com. Osoba, która wygra rekrutację, ma odwiedzić 8 krajów, robić 10 zdjęć w miesiącu i prowadzić bloga opowiadającego o miejscach, które odwiedza. Rekrutacja to oczywiście konkurs, w którym zwycięzca zostanie wybrany przez głosowanie. Szczęśliwy bloger otrzyma bilet lotniczy dookoła świata, 5.000 Funtów na wydatki oraz oczywiście ma zapewnione hotele. Ma również dostać sprzęt, który pozwoli mu robić dobre zdjęcia i filmiki.

Zakres obowiązków i sposób rekrutacji nie różnią się niczym od wielu ogłoszeń tego typu, które mieliśmy już okazję obserwować. Można by nawet uznać, że formuła rekrutacji o pracy marzeń nieco się już wyczerpała, ale mimo to, trudno się dziwić każdemu, kto zaaplikuje, prawda?