4 powody, dlaczego warto samemu zbudować swoją personalną stronę www

finger 769300 640 460x326 4 powody, dlaczego warto samemu zbudować swoją personalną stronę www
Nie masz jeszcze CV i portfolio online? To spory błąd! W dzisiejszych czasach posiadanie nawet niewielkiej wizytówki online znacznie może ułatwić ci szukanie pracy bądź zleceń. I wcale nie musisz zlecać komuś budowy swojej strony. Możesz zrobić ją sam i przy okazji nabyć nowe kompetencje!

Do napisania własnej strony nie trzeba doskonale znać Html i CSS oraz semantyki kody – wystarczy wykorzystać system WordPress (darmowy), skórkę (darmową) i za pomocą kilku tutoriali nauczyć się „wyklikiwać” stronę. A samodzielne jej postawienie da ci wiele plusów:

  1. Nauczysz się robić proste strony www

Wprawdzie nie staniesz się po kursie online webmasterem, ale samo to, że będziesz musieć poznać podstawowe pojęcia (domena, hosting) i podstawy HTML  (proste znaczniki) sprawi, że nabędziesz nowe umiejętności – tak potrzebne w dzisiejszych, cyfrowych czasach.

2. Możesz wpisać to, że sam zrobiłeś stronę w CV

A strona ta, będzie dowodem na to, że faktycznie podstawy podstaw znasz. Poza tym, dla rekrutera taka inicjatywa znaczy, że ci się chce, że jesteś w stanie uczyć się nowych rzeczy i możesz uczyć się samemu. To ogromnie pożądane cechy u kandydatów!

3. Nauczysz się wiele o e-marketingu

Nawet jeśli się tym nie zajmujesz na co dzień, to wiedza na temat tego jak buduje się przekaz, co jest potrzebne do tego by był efektywny a nawet samo wyszukiwanie pomocy w internecie i korzystanie z grup czy forów już cię wiele nauczy – chociażby tego, że nie warto ufać opiniom w sieci!

4. Będziesz mieć ogromną satysfakcję

Bo przecież sam to zrobiłeś, własnymi rękami – i działa!