3 sytuacje, w których rekruter nie odzywa się podczas rozmowy

rekrutacja rozmowa3 460x30611 1 460x306 1 460x306 3 sytuacje, w których rekruter nie odzywa się podczas rozmowyOczywiście nie cały czas, ale jeśli nagle podczas spotkania zapada cisza i nikt nic nie mówi, to wcale nie oznacza, że rekruter nie wie o co ma teraz zapytać i nie przygotował się do rozmowy. Wręcz przeciwnie. Taka cisza to celowo zaplanowane działanie. Po co?

Aby sprawdzić jak radzisz sobie z niekomfortową sytuacją

Cisza nad krępuje. Tak już jest. Dla wielu osób bardzo trudną sytuacją jest zniesienie ciszy w obecności drugiej osoby. Dlatego nagła cisza w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej jest wytrąceniem cię ze strefy komfortu i sprawdzeniem jak będziesz radził sobie w bardziej stresowej sytuacji.

Aby dowiedzieć się prawdy

Z ciszą jest tak, że ponieważ nie lubimy jej, chcemy ją zagłuszyć. W sytuacji rozmowy nie masz kontroli nad tym, czy druga osoba coś powie czy nie. Po odpowiedzi na pytanie pozostaje ci czekać na następne. Jeśli nowe pytanie się nie pojawia, kandydat ma tendencje do tego, by mówić dalej. A im więcej mówi, tym szczerzej odpowiada i tym łatwiej jest uchwycić kłamstwo. Poza tym, jeśli rekruter po naszej odpowiedzi się nie odzywa, a ty naciągnąłeś prawdę, będziesz mieć większe tendencje do tego, by zacząć się tłumaczyć.

Aby zobaczyć prawdziwego ciebie

Im bardziej niekomfortowo się czujesz i im więcej mówisz, tym więcej informacji o tobie zdobywa rekruter. Długa cisza po twojej odpowiedzi sprawia, że sam zaczniesz mówić bądź zadawać pytania. A dzięki temu jak mówisz, rekruter może dowiedzieć się więcej o Tobie.