Wysyłaj CV i LM w jednym formacie

aplikacja2 460x305 Wysyłaj CV i LM w jednym formacieKandydując na stanowisko, na które jest spora konkurencja (np. stanowisko pracownika biurowego, sekretarki, pracownika obsługi klienta), liczy się każdy detal. Drobny błąd – jak np. literówka w CV lub złe formatowanie może sprawić, że CV zostanie odrzucone. Nie narażaj swojej kandydatury i zadbaj również o to, by dokumenty aplikacyjne były ze sobą spójne.

Spójność obu dokumentów aplikacyjnych podkreślają trzy elementy:
1. Ta sama szata graficzna

Czyli identycznie sformatowane dokumenty – ta sama czcionka, te same odstępy, kolorystyka, ewentualne dodatki w postaci ramek czy podkreśleń).

2. Ten sam format

Czyli albo dwa pliki .doc albo dla .pdf – nie wysyłaj jednego pliku jako dokument otwarty a drugiego jako zamknięty – to podkreśla fakt, iż nie poświęciłeś czasu na przygotowanie CV i sprawia, że aplikacja wygląda chaotycznie.

3. Ta sama formuła nazwy pliku

Jeśli np. CV tytułujesz „CV_Jan_Kowalski” to List Motywacyjny zatytułuj „LM_Jan_Kowalski” a nie „Kowalski_LM”, „Motywacyjny_1_JK” czy w jakiejkolwiek innej formie. Stosowanie tej samej nomenklatury podkreśla, że jesteś osobą zorganizowaną (szczególnie ważne u pracowników biurowych i na stanowiskach sekretarskich).