Nie wysłałeś LM mimo, że go wymagali? Mogłeś zaprzepaścić swoją szansę!

Fotolia 69310785 XS Nie wysłałeś LM mimo, że go wymagali? Mogłeś zaprzepaścić swoją szansę!List Motywacyjny jest bez sensu i nie ma sensu go wysyłać, bo nikt go nie przeczyta? Możliwe, ale jeśli firma go wymaga, brak wysłanie Listu może oznaczać odrzucenie w procesie rekrutacji.

Nie zawsze wymaganie Listu Motywacyjnego jest wynikiem tego, że „tak się robi” więc firma umieszcza oczekiwanie Listu Motywacyjnego w ogłoszeniu. Niekiedy to test dla kandydata. Sprawdza zarówno to, czy kandydat przeczytał dokładnie ogłoszenie do końca jak i to, czy zastosował się do polecenia i wysłał oczekiwany LM. Brak wykonania polecenia zawartego w ogłoszeniu może sugerować brak uważności bądź trudności z podporządkowaniem się i wykonywaniem poleceń.

Jeśli firma umieszcza oczekiwaniu listu motywacyjnego w aplikacji po to, by przetestować kandydata, to ważniejszy niż sama treść listu jest sam fakt jego załączenia, a jego brak może zaowocować po prostu odrzuceniem kandydatury. Nawet wtedy, kiedy kandydat ma idealne CV.