Wypas owies – bezpłatne kursy

flock 1576608 640 460x345 Wypas owies – bezpłatne kursyA gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? Przeszło to wam kiedyś przez głowę? Jeśli tak, a do tego macie trochę czasu, to macie jeszcze dwa dni na to, by wysłać zgłoszenie na kurs bacy albo kurs czeladniczy na juhasa. Kursy są bezpłatne i to nie jest żart.

Kurs bacy to 12 godzin teorii  i 6 godzin praktyk (ale konieczne jest 5 lat doświadczenia w wypasie). Czeladnika znacznie dłuższy – 42 godziny teorii i 160 godzin stażu. Co ciekawe, za odbycie stażu przysługuje stypendium w wysokości 1500 zł (które jednak można stracić jeśli czeladnik zostanie przyłapany na spożywaniu środków wyskokowych).

Na staż czeladniczy może się zgłosić każdy, kto ukończył 16 lat, ale pierwszeństwo mają osoby, które posiadają rodzinne tradycje i kultywowanie wypasu owiec oraz dobry stan zdrowia. Mile widziane jest też doświadczenie w pracy przy zwierzętach. Staż będzie się odbywał w okresie od czerwca do sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu jeszcze przez dwa dni!