Jak wygląda najlepszy plan relokacji na świecie? Kiedy to przeczytacie, będziecie chcieli tam pracować!

emigracja wyjazdy311 1 460x305 Jak wygląda najlepszy plan relokacji na świecie? Kiedy to przeczytacie, będziecie chcieli tam pracować!Rynek pracy wymaga od nas coraz większej mobilności. Przeprowadzamy się za pracą, a wraz z nami nierzadko całe rodziny. Taka przeprowadzka to spory stres i ogromna zmiana, zatem firmy, które pomagają swoim pracownikom w tym procesie, mają zdecydowanie więcej zgłoszeń od osób, które na taką zmianę są gotowe. Mistrzem w prowadzeniu relokacji pracownika jest australijska firma Atlassian. Sprawdźcie co robią:

Kiedy pracownik zdecyduje się na przeprowadzkę by móc pracować w Atlassian, firma dba o niego na kilka sposobów:

Sponsorowanie pożegnania ze znajomymi

Kiedy wyjeżdżasz na drugi koniec świata czy kraju, to musisz pożegnać się ze znajomymi. Na kilka tygodni przed rozpoczęciem pracy, Atlassian wysyła swojemu przyszłemu pracownikowi prezent w postaci voucheru na kolację z przyjaciółmi bądź zestawu kart podarunkowych na Amazon, by można było wyprawić przyjęcie. Wraz z tą notką, przyszły pracownik zapoznaje się również ze specjalnie wytypowanym pracownikiem firmy, który ma pomóc w załatwieniu wszelkich formalności przeprowadzkowych.

Odbiór z lotniska

Kiedy pracownik po raz pierwszy przylatuje do swojego nowego miasta, odbiera go z lotniska concierge, który wiezie go do mieszkania i pomaga się rozpakować.

Prezent powitalny

W mieszkaniu, czeka na kandydata prezent powitalny w postaci zestawu słodkości, wina a nawet zabawek dla dzieci – wszystko skrojone pod kątem tego, co pracownik lubi. Firma dołącza również album na zdjęcia, zachęcają pracownika do robienia mnóstwa pamiątek przez pierwszy miesiąc pobytu. Dodatkowo, pracownik dostaje nagranie z powitaniem nagranym przez prezesów, którzy opowiadają o firmie i jej historii.

Pełna lodówka

Na koniec niespodzianka czeka na pracownika po otwarciu lodówki. Firma zaopatruje ją w podstawowe produkty, by przez pierwsze dni pracownik mógł skupić się na rozpakowywaniu, poznawaniu okolicy i firmy.

Czy gdyby firma powitała was w taki sposób, nie bylibyście zachwyceni?