Swatka dla … bankowców

randka3 460x306 Swatka dla … bankowcówW sektorze finansów pracuje się długo, w stresie i pod presją terminów. Nic więc dziwnego, że na szukanie partnera i randkowanie pozostaje niewiele czasu. Dlatego właśnie pojawiła się agencja VIDA – serwis randkowy dla finansistów.

Vida to agencja prowadzona w Londynie (stolicy europejskich finansów) przez Rachel MacLynn – psycholożkę biznesu, która kilka lat temu przerzuciła się na swatanie. Według niej, finansiści to trudny orzech do zgryzienia. Nie tylko nie mają czasu, ale również mają bardzo wysokie wymagania. Sami zarabiają nieźle, wiec nie chcą wiązać się z kimś, kto sobie finansowo nie radzi. Ponadto, są to osoby obdarzone sporą inteligencja i umiejętnościami analitycznymi i poziom tych cech u partnera również jest dla nich ważny. Dlatego właśnie, zdaniem Rachel, bankowcy najlepiej dogadują się z … bankowcami.

Zgodnie z tymi założeniami, agencja Vida łączy pracowników takich instytucji jak Goldman Sachs, EY, KPMG, Deutsche Bank czy Barclays ze sobą. Podobno wystarczy 5-6 spotkań by spotkać swojego wymarzonego partnera (finansiści nie mają czasu na poznawanie dziesiątek osób), a z praktyki Rachel wynika, że aż 80% jej klientów kończy w szczęśliwym związku. Jeśli zatem pracujecie w tym sektorze i nie możecie znaleźć partnera, może czas napisać do Rachel. Co sądzicie o budowaniu związków pomiędzy osobami posiadającymi ten sam zawód?