Kiedy przestajemy lubić kolegów z pracy na Facebook?

facebook media3 Kiedy przestajemy lubić kolegów z pracy na Facebook?Czy wiecie, że koledzy z pracy należą do grupy osób, z którymi najczęściej zrywamy kontakt na Facebook? I to niekoniecznie jedynie dlatego, że zakończyliśmy współpracę z daną firmą.

Koledzy z pracy to jedna z pięciu grup znajomych, z którymi najczęściej zrywamy kontakt w mediach społecznościowych. I nie chodzi tu jedynie o to, że przestajemy się komunikować, ale o to, że po prostu odklikujemy znajomość i osoby te nie należą już do naszego grona przyjaciół. Kogo najczęściej „przestajemy lubieć”?

Według analiz wykonanych przez Denver Business School, pierwsza piątka osób,  z którymi zrywamy kontakt to:

  1. Koledzy ze szkoły średniej,
  2. Nasi byli,
  3. Przyjaciele przyjaciół,
  4. Koledzy z pracy,
  5. Osoby, z którymi łączył nas tylko biznes.

Z kolegami z pracy zrywamy jednak nie tylko dlatego, że zakończyliśmy pracę z daną firmą ani nawet nie dlatego, że zaczęli wrzucać na swojego walla zdjęcia noworodków bądź akcji charytatywnych a ze względu na coś, co zrobili w realnym życiu. Innymi słowy mówiąc, jeśli nasz kolega „w realu” się nam narazi, karzemy go wirtualną banicją.

Co ciekawe, to zupełnie inny powód niż w przypadku kolegów ze szkoły, gdzie „odlubianie” jest najczęściej efektem tego, że przeczytamy o czyichś poglądach religijnych bądź politycznych. Jeśli są opozycyjne względem nas, po prostu takiej osoby się pozbywamy.

A wy dlaczego wyrzuciliście kogoś ze znajomych?