10 oryginalnych i inspirujących video CV

camera 1800027 640 460x345 10 oryginalnych i inspirujących video CVZastanawiasz się nad tym czy warto stworzyć video CV bądź prezentację, która może zachęcić pracodawców do kontaktu z Tobą? Zobacz kilka inspiracji, które dla ciebie wyłowiliśmy z sieci:

Mathis Payet – Hire me if You can

Ta dość prosta animacja inspirowana jest filmem “złap mnie jeśli potrafisz”. Z informacji umieszczonej przez autora na stronie wynika, że szuka on stażu w obszarze kreatywnym w agencji reklamowej. Prosta , ale bardzo estetyczna animacja nie tylko pokazuje obecne kompetencje autora ale również zachęca do tego, by przejrzeć jego portfolio.

Wniosek – by nagrać video CV wcale nie musisz „produkować się” przed kamerą.

Denny Kremblas – opowieść pełna pasji

Denny miał z jednej strony ułatwione, a drugiej utrudnione zadanie, bo z zawodu jest reżyserem i twórcą filmów. W takim przypadku błędów się nie wybacza. Sprawdźcie jak pięknie można przedstawić swoje pasje i kompetencje za pomocą głosu z offu oraz zdjęć i materiałów video.

Wniosek – lepiej osobno nagrać głos i zmontować film niż nagrywać się przed kamerą (o ile nie jesteś zawodowym aktorem, głos brzmi wtedy mało naturalnie).

William Morvan  – CV poklatkowe

Ciekawy pomysł, który chce się oglądnąć do końca. Konkretne dane, interesująco przedstawione umiejętności i brak zbędnych informacji. Mimo tego, że CV powstało w 2012 roku nadal można obejrzeć je z przyjemnością.

Wniosek – nie zawsze formą musi być po prostu nagrany jednym ujęciem film. Zamiast mówić, można również pewne rzeczy pokazać.

Nagie CV – Miguel Busca

Ponad 3 minutowy filmik, w którym autor przeprowadza nas przez swoje życiowe frustracje i dylematy jednocześnie pokazując (między wierszami) swoje kompetencje. Przede wszystkim jednak, film mocno ujawnia, jakim Miguel jest człowiekiem. Jego szczerość podkreślona jest tym, że Miguel filmuje się bez koszulki. Taka otwartość to już rzecz gustu, ale braku oryginalności nie można mu zarzucić.

Wniosek – szczerość może popłacać. Bycie zabawnym jest ultra trudne.

Animowane CV Kai Creative

Autorka CV specjalizuje się w projektowaniu graficznym (co jest sporym ułatwieniem). Inspiracją w tym CV jest jednak to, że zamiast samodzielnie opowiadać o doświadczeniu, skorzystała z profesjonalnego lektora.

Wniosek – wykorzystanie profesjonalnych narzędzi daje profesjonalne wrażenie.

CV rysowane Lisa BIancaniello

Okazuje się, że video CV może być również rysowane. Musisz mieć jednak do tego zdolności (bądź zatrudnić kogoś kto je ma). Zwróćcie uwagę na formę (treść nie do końca jest odpowiednia – nie ma potrzeby przedstawiania w CV całej swojej rodziny).

Wniosek – warto rozważyć różne techniki.

Video CV szefa kuchni

Resume kucharza z Egiptu pokazujące jak faktycznie pracuje i jakie potrawy przyrządza. Mocno przekonujące.

Wniosek: zamiast tylko mówić, pokaż jak pracujesz (i upewnij się, że jeśli nagrywasz CV w obcym języku nie wymawiasz nazwy swojego stanowiska z błędem).

CV z żartem

Oto jak Miguel Durao, copywriter,  przekonuje o tym, że jest najlepszy w radzeniu sobie ze słowami. Warto obejrzeć do końca (bądź nawet przewinąć).

Wniosek: Video CV nie musi być listą twoich kompetencji – może po prostu zachęcać do tego, by zapoznać się z Twoim CV online.

Ana Gomez – profesjonalnie zrealizowane CV

Przykład CV zrealizowanego przez agencje reklamową z Saragossy, specjalizującą się w projektowaniu CV. Przyznać trzeba, że pomysły są naprawdę inspirujące.

Wniosek – czasem lepiej zlecić przygotowanie CV profesjonalistom!

Animacja + głos – Yaisha

To CV, przygotowane zostało przez właścicielkę CV i wcale nie odbiega poziomem od poprzedniej, profesjonalnej realizacji. Jest za to wykonane w dwóch wersjach językowych.

Wniosek – przy publicznym video CV warto zadbać o użytkowników z różnych stron świata.

 

Zapraszamy do regularnego śledzenia bloga – już niedługo 10 najgorszych CV.