Ilu znajomych dzieli cię od rekrutera?

facebook media3 460x273 Ilu znajomych dzieli cię od rekrutera?Czy jesteś pewien, czy to, co publikujesz na swoim Facebooku jest bezpieczne i na pewno nie trafi do osoby niepowołanej? A czy wiesz, że jeśli w sowim profilu udostępniasz jeśli również dla znajomych swoich znajomych, to są spore szanse, że zobaczy je wielu rekruterów w twoim mieście?

Zgodnie z teorią 8 podań dłoni, od każdej osoby na świecie dzieli nas zaledwie 8 osób. I choć wydaje się to nieprawdopodobne, to na pewno nie raz już zdziwiłeś się widząc, że ktoś z twoich znajomych, ma w gronie znajomych osobę, którą ty również znasz i w życiu nie podejrzewałbyś, że oni się znają…

Jeśli mieszkasz w niewielkim mieście i jesteś w nim od urodzenia. W nim uczyłeś się i zacząłeś pracować, to jak myślisz, ile osób z twoich znajomych zna kogoś, kto zna rekrutera czy menedżera z którym spotkasz się na spotkaniu rekrutacyjnym? W takich społecznościach nie potrzeba aż 8 osób, by do kogoś dotrzeć. Wystarczą 2-4. Udostępnianie swoich statusów znajomym twoich znajomych powoduje, że tracisz kontrolę nad tym, kto ogląda twoje posty. I może okazać się, że twoja koleżanka polubi twój post, który automatycznie stanie się widoczny dla jej znajomych, wśród których będzie osoba, którą spotkasz na rozmowie kwalifikacyjnej. Pamiętaj o tym, kiedy kolejny raz coś wrzucisz na walla.