Dziecko? Dopiero po 30.

pregnant 775036 640 460x305 Dziecko? Dopiero po 30.W Polsce wprawdzie dzietność rośnie (postrzegana głównie jako pozytywny wpływ 500+, choć nie można zapominać o tym, że ma to wpływ również układ demograficzny), ale globalnie na świecie kobiety nadal przedkładają karierę nad reprodukcję. W jakim wieku planujemy rodzenie?

Okazuje się, że zarówno kobiety jak i mężczyźni planują dzieci dość późno. Z badania CareerBuilder wynika, że aż 83% kobiet uzależnia posiadanie dzieci od etapu kariery, przy czym 63% planuje czekać aż do 30.stki by mieć dziecko a 15% chce wstrzymać się do 35 roku życia. Mężczyźni tez wolą mieć dzieci później – 64% po 30.stce, a 30% po 35 roku życia.

Na co czekają? Przede wszystkim na możliwość posiadania stabilizacji finansowej która pozwoli im skupiać się na dzieciach i zapewnić zaspokojenie ich potrzeb. Drugim powodem odkładania macierzyństwa jest chęć osiągnięcia wyższej pozycji zawodowej. Oczekiwania względem osiągnięcia określonego poziomu zarobków oraz pozycji zawodowej okazują się być dla współczesnych pracowników najważniejsze, a rodzina względem tego nieco wtórna.