Bezsenność związana z pracą

Przedstawiciele jakich zawodów za bardzo przejmują się pracą? Czy jesteś na liście pracowników zagrożonych bezsennością?

W jakim zawodzie najczęściej cierpi się na bezsenność? Otóż wg badań Time4Sleep, najtrudniej zasypiają pracownicy działu HR. Aż 93 proc. z nich cierpi na różne formy bezsenności, 13 proc. wciska przycisk drzemki na budziku aż 8 razy, zanim w końcu podniesie się z łóżka.

Poza pracownikami działów HR, na bezsenność cierpią również: pracownicy marketingu (89 proc.), lekarze i pielęgniarki (88 proc.), prawnicy (87 proc.), projektanci (85 proc.). To oczywiście ekstrema, ale w wielu zawodach codzienny stres daje się na tyle we znaki, że trudno zasnąć. Widać to zresztą po telewizyjnych reklamach – środki na sen są w czołówce reklam leków sprzedawanych bez recepty.

Bezsenność to nie jedyny problem pracowników. Innym jest również brak odpowiedniej ilości snu. Najmniej wysypiają się pracownicy operacyjni (aż 57 proc. śpi 6 godzin na dobę lub mniej), księgowi (47 proc.) i pracownicy IT (45 proc.) oraz administracji (45 proc.).

Źródło:hrgrapevine.com