10 video CV ku przestrodze

video 943579 640 460x259 10 video CV ku przestrodzeNie tak dawno, opublikowaliśmy listę 10 inspirujących video CV, które mogą natchnąć was do tego, by przygotować naprawdę niezły filmik. Dziś, czas na anty – przykłady. Czyli to, czego za wszelką cenę należy unikać. Weźcie je sobie do serca podczas tworzenia video CV i zbudujcie przekaz, który faktycznie może poprawić wasz wizerunek. 

Whynothireme  – that’s why!

Do te pory nie wiem czy to żart czy faktycznie ktoś uważa, że taka  forma może przynieść mu pracę. Opublikowany zaledwie rok temu filmik sprawia wrażenie stworzonego w czasach zamierzchłego internetu. Uwierzcie mi – strony internetowej projektu nawet nie chcecie oglądać.

Śpiewające CV

Jeśli chcecie wyśpiewać swoje kompetencje, zadbajcie o to, by przed nagraniem filmiku umyć stopy. Alecowi można wybaczyć tę formę, bo filmik powstał w 2009 roku. Z drugiej strony zaledwie 100.000 odwiedzin przez 8 lat nie czyni z niego gwiazdy YouTube.

Nieme CV

Pomysł na filmik niezły, ale przy video CV ważna jest też realizacja. A tu Chris się nie popisał. Tego, co ma napisane na kartkach w 0:40 sekundzie filmu trudno się dopatrzeć.

 CV dla cierpliwych

Po 27 sekundach filmu wiemy o jego bohaterce jedynie to, że mówi 3 językami. 27 sekund wystarcza rekruterowi z reguły do tego, by odrzucić czyjeś CV. Całe VCV Cristiny trwa 02:16 – pytanie ilu rekruterów obejrzy je do końca.

 CV, dla jeszcze bardziej cierpliwych

To CV trwa prawie pół godziny (dokładnie 21:28).  Nie pytajcie co dzieje się po 5.tej minucie. Nie oglądaliśmy tak długo. Przy okazji CV Roy’a zwróćcie uwagę na to, że już w 15 sekundzie nagrania mówi o tym, że jego życie, to jedna wielka porażka. Nie brzmi to zachęcająco prawda?

CV w obcym języku

Jeśli zamierzasz starać się o pracę za granicą i przygotowujesz CV w obcym języku upewnij się, że Twój akcent będzie rozumiany. Jeśli nie, to umieść transkrypcję bądź wykorzystaj głos z offu.

CV z odpowiedniej perspektywy

Tworząc CV pamiętaj o tym, by kamera nie była umieszczona zbyt blisko twarzy. Poza tym, jeśli patrzysz na monitor a nie w kamerę, to wyglądasz właśnie tak, jak autor tego filmiku. Pamiętaj o tym, również wtedy, kiedy będziesz odbywać rozmowę kwalifikacyjną przez Skype.

CV ze zrozumieniem

Aby CV było skuteczne, rekruter musi mieć możliwość oceny kompetencji . W przypadku tego filmiku, choć sympatyczny i momentami zabawny, głównym problem polega na trudności zrozumienia, co autorka chce powiedzieć. Tworząc filmik zadbajcie o jakość dźwięku.

Sefie CV

Jeśli chcecie mieć profesjonalne video CV, nie nagrywajcie filmiku komórką.

CV bez umiejętności

„Cześć, jesteśmy fajne i możemy wnieść wiele do Twoje firmy – zatańczyć, zaśpiewać a jak będzie trzeba to upleciemy wianuszek z polnych kwiatków. Nie martw się – za darmo to zrobimy, bo Unia zapłaci” – po 1:30 minutach filmiku wiemy w zasadzie tylko tyle. I niestety nic więcej o umiejętnościach autorek filmiku. Twoje video CV powinno tak jak normalne pokazywać, co umiesz (zawodowo). Czy naprawdę umieściłbyś w CV na pierwszym miejscu to, że śpiewasz tańczysz, pleciesz wianki i ćwiczysz jogę? Jak myślisz ilu pracodawców będzie zainteresowanych?