Usuń sformułowanie „szlachta nie pracuje” ze swojego profilu. Natychmiast.

russia 1935002 640 460x345 Usuń sformułowanie „szlachta nie pracuje” ze swojego profilu. Natychmiast.Jesteś jednym z tych wielce kreatywnych osób, które w rubryce zawód w mediach społecznościowych wpisały frazę „szlachta nie pracuję” bądź inne równie idiotyczne zdanie? Lepiej to jak najprędzej usuń.

Dlaczego? Bo nie tylko tracisz opcję na to, by znalazł cię jakiś kreatywny rekruter, który do wyszukiwania kandydatów wykorzystuje nie tylko LinkedIn, ale przede wszystkim sprawiasz, że rekruter, który cię sprawdzi w sieci, automatycznie zrezygnuje z zatrudnienia ciebie.

Jak to działa? Otóż coraz częściej kandydatów sprawdza się nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale również w ramach aktywności w social media. Jest to o tyle skuteczne, że mając tak wiele profili, statystyczny człowiek traci kontrolę nad tym co komu udostępnia i gdzie co napisał. Jeśli do tego nie dba o prywatność, to można się o nim dowiedzieć znacznie więcej z social media niż z rozmowy kwalifikacyjnej. W efekcie rekruterzy sięgają do social media coraz częściej.

Trafiając na sformułowanie typu „szlachta nie pracuje” rekruter czyta to jako „nie zależy mi na pracy”, „Nie chcę pracować’, „Gardzę pracą” a osób o takim nastawieniu tak naprawdę nikt chce się zatrudniać. Są nie tylko nieefektywne i nielojalne, ale dodatkowo mogą zniszczyć istniejący zespół swoim nastawieniem. Dodatkowo, można założyć, że osoba, która wystawia sobie taką laurkę jest krótkowzroczna i obdarzona raczej niskim poziomem inteligencji i nie można się po niej wiele spodziewać. Zatem o ile pracodawca nie ma noża na gardle, „szlachty” nie zatrudni. Jeśli masz coś takiego w którymkolwiek profilu, lepiej to zmień.

36.