Jak przygotować CV po grupowym zwolnieniu?

CV pomoc3111111111 1 Jak przygotować CV po grupowym zwolnieniu?W wyniku upadłości w krakowskiej Almie pracę straciło ponad 1300 osób. Większość z nich pracowała na stanowiskach takich jak kasjer, magazynier czy sprzedawca. Będąc w sytuacji takiej jak były pracownik Almy można spodziewać się, że na rynku pracy, wraz z Twoim CV pojawi się wiele niemalże identycznych – od Twoich kolegów z pracy. Jak przygotować w związku z tym swoją aplikację, by się wyróżnić spośród dziesiątek niemalże identycznych CV?

Sprawdź literówki oraz formatowanie

Przynajmniej połowa CV będzie zawierać błędy, zarówno literówki jak i mieszanie czcionek, brak wyrównań, pogrubień. Już samym brakiem błędów się wyróżnisz.

Stwórz treść maila, którą wyślesz wraz z CV

Nadal zaledwie kilka procent kandydatów opisuje w treści maila swoje doświadczenie i cele zawodowe, zazwyczaj przesyłając jedynie suchą formułkę „w związku z poszukiwaniem pracownika przesyłam ….”. Napisz 3-4 zdania o sobie i o tym dlaczego będziesz świetnym pracownikiem, a zyskasz przewagę nad większością.

Zastosuj wzór CV

Skorzystaj z gotowych wzorów CV, ale wykorzystaj je jedynie jako inspirację. Użyj wzorów, które dostępne są na zagranicznych stronach (pisaliśmy o nich np. tu), takich które mają nowoczesny układ i wykorzystują jakiś dodatkowy kolor (najlepiej jasny). Przy stanowiskach typu kasjer, magazynier czy sprzedawca zdarza się to na tyle rzadko, że na pewno się wyróżnisz.