Napisz co zrobiłeś, a nie za co byłeś odpowiedzialny!

CV format311 1 1 1 460x307 Napisz co zrobiłeś, a nie za co byłeś odpowiedzialny!Chcesz by Twoje CV jeszcze bardziej przyciągało uwagę i deklasowało konkurencję? W takim razie przemyśl opis tego, co robiłeś w poprzednich pracach i zamiast pisać o tym, za co byłeś odpowiedzialny napisz, co faktycznie udało ci się osiągnąć.

Czym różni się opis obowiązków od opisu dokonań?

W opisie obowiązków kopiujesz opis stanowiska, który niekoniecznie pokrywa się z tym, co faktycznie robiłeś. Później na spotkaniu rekrutacyjnym pojawiają się kwiatki w stylu „To jakie kampanie za pomocą Facebook’a Pan zrealizował?” „Eeeee, w zasadzie to mieliśmy robić kampanie, ale nie było klientów, wiec w zasadzie prowadziłem tylko naszego Facebook’a”.

Opis dokonań pokazuje, co faktycznie robiłeś, co udało ci się zrealizować i z jakim wynikiem. W praktyce wygląda to np. tak: „Prowadzenie 1 profilu Facebooka (adres) oraz stworzenie i wysyłka ponad 50 mailingów”.

Opis dokonań pokazuje, w czym faktycznie się specjalizujesz, pokazuje konkretne umiejętności i wiedzę i sprawia, że rekruter podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie nadzieję się na „rafę” w postaci tego, że coś w CV wpisałeś, ale nie masz o tym pojęcia. Innymi słowy, Ty nie stracisz wiarygodności.