Marnujemy prawie 2 godziny dziennie, na zbieranie informacji

tax 468440 640 460x306 Marnujemy prawie 2 godziny dziennie, na zbieranie informacjiPrzeładowanie informacjami i jednocześnie łatwy do nich dostęp staje się paradoksalnie naszym przekleństwem. Danych jest tak dużo, że marnujemy ogromnie dużo czasu na ich szukanie i przetwarzanie.

Jak wynika z raportu Time Searching for Information przygotowanego przez McKinsey, w skali tygodnia, szukanie informacji zabiera pracownikowi średnio 9 godzin. To więcej niż dzień pracy. Te informacje najczęściej dotyczą tego, jak mają wykonywać swoje zadania – czyli dotyczą się różnego rodzaju instrukcji i poradników oraz częściowo również danych, które są potrzebne do wykonania pracy (np. raportu).

Ilość spędzanego na szukaniu informacji czasu rośnie, bo danych i dokumentów mamy coraz więcej i to zarówno w internecie jak i wewnątrz firmy. Do tego dokumenty często nie są dobrze opisane i konieczne jest ich otwarcie i sprawdzenie by zadecydować, że jednak nie są to materiały potrzebne. Oczywiście, najwięcej czasu na szukanie informacji marnowane jest na stanowiskach średniego szczebla i tzw. middle managementu.