Impreza integracyjna jako symulacja katastrofy lotniczej

airplane 1030855 640 Impreza integracyjna jako symulacja katastrofy lotniczejW ramach imprez integracyjnych firmy proponują pracownikom różne aktywności – od zwykłych kolacji, kręgli, dyskotek, gokartów poprzez nieco bardziej egzotyczne gry miejskie czy turnieje sportowe, aż po tak nietypowe imprezy jak wypas owiec czy chodzenie po rozżarzonych węglach. Ostatnim hitem na rynku imprez integracyjnych jest symulacja katastrofy lotniczej, która ma na celu uczyć pracy zespołowej. A przy okazji nieco skąpać pracowników w wodzie.

Symulacja katastrofy lotniczej i lądowania na wodzie jest w pełni bezpieczna, ale odbywa się w pomieszczeniu, które faktycznie przypomina kabinę pasażerską, która jest zawieszona nad basenem z zimną wodą. Za całość instalacji odpowiada firma Survival Systems USA. Pracownicy, którzy biorą udział w treningu otrzymują oczywiście niezbędne wsparcie, ale generalnie zadaniem jest nauczenie się tego, jak współpracować w zespole w sytuacji ekstremalnej.

Cała akcja wydostawania się z wraku samolotu zajmuje załodze około 6 godzin i kosztuje 950 $ za osobę. Na ile wiedza przekłada się potem na współpracę trudno powiedzieć, ale zdecydowanie widać, że zwykłe imprezy integracyjne typu kręgle odchodzą już do lamusa. Zdjęcia tego, jak wygląda cała impreza możecie zobaczyć na stronach NY Times.