Praca marzeń – tłumacz emotikonów

smilies-1731855_640Czujesz się w social media jak ryba w wodzie?  Na co dzień wykorzystujesz wszystkie emotikony w aplikacjach i rozumiesz każdy z nich? Może w takim razie, ta oferta pracy jest dla Ciebie?

Specjalisty ds. tłumaczenia emotek poszukuje  brytyjska firma Today Translation. Na co dzień zatrudnia ona 3000 tłumaczy, którzy pracują w ponad 200 językach. Kiedy jednak klient zgłosił zapotrzebowanie na przetłumaczenie pamiętnika i okraszenie go emotikonami, okazało się, że w firmie nikt nie potrafi poradzić sobie z rozumieniem emotek międzykulturowo.

W efekcie, firma ogłosiła zapotrzebowanie na specjalistę, który będzie w stanie rozumieć, co znaczą emotikony w konkretnych kręgach kulturowych i „przekładać” je na inne języki. Przykładowo, w Polsce całus z serduszkiem zarezerwowany jest głównie dla zakochanych. W Hiszpanii, wysyłają je sobie wszyscy. Siłą tego jednego znaku w tych dwóch krajach jest zatem bardzo różna.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku, będzie nie tylko brać udział w międzynarodowych tłumaczeniach, ale również jej zadaniem będzie śledzenie trendów w komunikacji międzykulturowej. Dlatego, poszukiwana osoba to nie po prostu fanatyk social media, ale ktoś z przynajmniej 3 letnim doświadczeniem w tłumaczeniach oraz tytułem minimum licencjata w zakresie tłumaczeń, psychologii, socjologii, antropologii kulturowej, lub komunikacji. Poza tym, osoba ta powinna również umieć pracować w szybko zmieniającym się środowisku i być otwarta na innowacje i elastyczna. Czujesz, że to ty?

Ofertę pracy znajdziesz tu: todaytranslations.com

Tagi: