3 powody, dlaczego nie powinieneś zwalniać się z pracy, zanim znajdziesz nową

rezygnacja z pracy13 460x307 3 powody, dlaczego nie powinieneś zwalniać się z pracy, zanim znajdziesz nowąNajpierw wypowiedzenie i potem szukanie pracy czy najpierw szukanie, a potem wypowiedzenie? Pierwsza opcja tak naprawdę dopuszczalna jest jedynie wtedy, kiedy poziom stresu w twojej pracy oraz jej warunki uniemożliwiają ci szukanie w tym samym czasie innej pracy. W zasadzie zawsze powinieneś zwalniać się dopiero wtedy, kiedy  masz już nową propozycję pracy. Dlaczego?

1. Możesz być bez pracy długo

Niezależnie od tego, jak duże jest zapotrzebowanie na pracowników w twojej branży i z twoimi kwalifikacjami, może okazać się, że w momencie, w którym będziesz szukać pracy, nie będzie ciekawych ofert. Ty zaś, mając na karku kredyt i rachunki będziesz bardziej skłonny by zgodzić się na mniej ciekawą bądź gorzej płatną pracę.

2. Jeśli jesteś bez pracy masz gorsze warunki negocjacyjne

Z perspektywy rekrutera masz większy nóż na gardle niż kiedy masz pracę. Dlatego będą z tobą negocjować w znacznie twardszy sposób. Mówiąc wprost – masz mniejsze szanse na otrzymanie maksimum jakie może zapłacić ci firma.

3. Rekruter podejrzewa, że kłamiesz

Zwalnianie się z pracy znaim znajdzie się nową jest po prostu nierozsądne. I o ile nie masz naprawdę dobrego powodu (czyli np. wyjazdu za granicę, konieczności opiekowania się kimś itd.), to wyjaśnienie, że „praca mnie już nie cieszyła i postanowiłem coś zmienić” bądź „nie mogłem się rozwijać, więc postanowiłem odejść” powoduje, że rekruter jest przekonany, że po prostu zostałeś zwolniony, a pracodawca zawarł porozumienie stron by mieć cię z głowy.