3 powody, dla których twój szef zmienił nastawienie do ciebie

szef mam cie3 3 powody, dla których twój szef zmienił nastawienie do ciebieZauważyłeś zmianę w zachowaniu przełożonego? Jest mniej uważny, nie zwraca ci uwagi tak jak dawniej, nie interesuje się Twoją pracą, mniej się wtrąca ale i mniej udziela ci porad i wskazówek? Najczęściej przyczyną zmiany zachowania przełożonego jest jedna z trzech poniższych sytuacji:

Przełożony ma na głowie jakiś spory problem

Być może to kwestia tego, że zespół nie osiągnął założonych wyników, być może jakieś zmiany w firmie, o których jeszcze nic nie wiecie. W każdym razie, coś zajmuje go bardziej niż to, czy i jak sobie radzisz. Zmiana niekoniecznie musi być zła, ale coś na pewno się dzieje. Sprawdź czy zmiana zachowania dotyczy jedynie ciebie czy inni też ją zauważyli.

Przełożony uznał, że niestety nie będzie z ciebie pożytku

Przykro mi, zostałeś przeznaczony do odstrzału, tylko jeszcze o tym nie wiesz. Jeśli masz umowę z kilku miesięcznym okresem wypowiedzenia, po prostu czeka na koniec miesiąca by wręczyć ci wypowiedzenie.

Przełożony sam szuka pracy

I ze względu na to, iż podjął decyzję o zmianie, nie za bardzo przejmuje się już tym, jak radzi sobie jego zespół tudzież jakie wyniki mają poszczególni pracownicy. Nie zależy mu też na tym, by ich szkolić i rozwijać.