Kto się nudzi w pracy?

ziewanieCzy twoja praca cię nudzi? Okazuje się, że nuda to zjawisko, które dość często nas dopada. Zwłaszcza jeśli należymy do pokolenia tzw. Millenialsów (czyli osób urodzonych w latach 80 tych). Z badania firmy organizującej kursy online Udemy, przeprowadzonego w USA, nudzi się aż 43% pracowników.

Nuda w pracy nie jest dobra. Powoduje, że dzień nam się dłuży i ciągnie jak przysłowiowe flaki z olejem. Spada nam zatem motywacja a praca przestaje cieszyć. Badanie Udemy pokazuje również, że ci, którzy się nudzą są dwa razy bardziej skłonni zmienić pracę w ciągu kolejnych 3-6 miesięcy (dla pracodawcy zatem nuda pracowników w pracy też nie jest niczym pozytywnym).

Kto najbardziej nudzi się w pracy?

Z badania wynika, że na nudę narażeni są najbardziej pracownicy na stanowiskach operacyjnych i średniego szczebla zarządzania. Ponad 51% osób nudzi się w pracy przez ponad połowę swojego czasu pracy. Częściej nudzą się tez kobiety (48% względem 39% mężczyzn). Osoby z pokolenia Millenialsów nudzą się 2 razy częściej niż starsze osoby.

A dlaczego się nudzimy?

A jak się nie nudzić? Udemy doradza udział w kursach online twierdząc, że aż 80% pracowników nudziłoby się mniej, gdyby mogli się czegoś nowego uczyć (trudno się dziwić  w końcu Udemy sprzedaje kursy online). Nie można jednak odebrać temu w wnioskowi sensu. Co jeszcze możesz zrobić by mniej nudzić się w pracy poza uczeniem się nowych rzeczy?

A jakie wy macie pomysły na nudę w pracy?

Tagi: