Czy kupujesz online w czasie pracy?

shopping-cart-1276260_640Czy w czasie pracy zdarza ci się zaglądnąć do sklepu online i wrzucić coś do koszyczka? Coraz częściej firmowy czas poświęcamy na zakupy online. Kto kupuje najwięcej i najczęściej?

Okazuje się, że pokusa robienia zakupów online jest związana w dużej mierze z tym, jak dużo czasu spędzamy przed ekranem monitora (i tabletu). Z analizy przeprowadzonej przez serwis CareerBuilder wynika, że aż 53% pracowników w czasie pracy robi zakupy online. Najczęściej robią to pracownicy branży IT. Kupuje przez internet w czasie pracy około 68% pracowników. Na drugim miejscu są pracownicy sektora finansów (65%) a na trzecim sprzedaży (63%).

Wśród pracowników branży hotelarsko gastronomicznej zakupy online robi 54% pracowników a sektora opieki zdrowotnej, 53%. Pracownicy transportu mają mniej czasu na siedzenie w sieci i odpowiednio rzadziej kupują online (42%) a najmniej kupują pracownicy produkcyjni (40%).

Mimo tego, że pracodawcy chcieliby jak najmocniej ograniczyć marnowanie czasu przez pracowników (co oznacza też robienie prywatnych zakupów w czasie pracy), to tak naprawdę nie ma już teraz na to możliwości. Mamy prywatne komórki i tabletu oraz mnóstwo gigabajtów internetu od operatorów. Nie potrzebujemy już nawet firmowego wi-fi, dlatego pracodawcy niewiele mogą z takim zachowaniem zrobić. A czy waszym zdaniem zakupy online mocno niszczą produktywność czy są jedynie niewielkim zjadaczem czasu?

Tagi: