3 powody, dla których nie warto rzucać pracy w grudniu

moose-1843214_640Koniec roku niekiedy skłania nas do podsumowań i analiz, w których efekcie uznajemy, że tkwimy w miejscu i już się w obecnej pracy nie rozwijamy. Wtedy nachodzi nas chęć na to, by rzucić pracę i znaleźć nową.  O ile jednak grudzień to świetny okres na szukanie nowej pracy, to bardzo niefortunny jeśli chodzi o jej rzucanie. Oto 3 powody, dla których nie powinieneś tego robić w grudniu.

1. W grudniu jest mniej ofert pracy niż w innych miesiącach

Faktycznie grudzień nie obfituje w nadmiar ofert pracy, a wynika to głównie z tego, że pracodawcy albo są zajęci końcem roku i planowaniem budżetu (i w efekcie nie mają przestrzeni na rekrutacje czy miejsca na nowe wydatki) albo nie publikują ogłoszeń, bo wiedzą, że pracy szuka mniej osób (wszyscy zajęci są świętami i końcem roku). Jeśli zatem rzucisz pracę, na znalezienie nowej będziesz mieć mniej szans i może się okazać, że będziesz musiał na pierwsze rozmowy kwalifikacyjne czekać do stycznia.

2. W grudniu są premie świąteczne!

Jeśli rzucisz pracę, to ich najzwyczajniej w świecie nie dostaniesz. A nawet jeśli zmienisz prace na nową, to twój roczny bonus będzie najprawdopodobniej mniejszy niż to, co dostałbyś w starej firmie.

3. Grudzień to miesiąc firmowych imprez

Darmowe jedzenie i impreza świąteczna miałyby cię ominąć? To opcja pożądana jedynie przez tych, którzy szczerzenie cierpią firmowych imprez.

Grudzień to dobry okres na szukanie pracy, ale nie na jej rzucanie!

Tagi: