Słaba prezentacja? To wina technologii

prezentacja2 Słaba prezentacja? To wina technologiiMasz prezentacje przed zarządem? Będziesz odpowiedzialny za przedstawienie wyników działu na kwartalnym zebraniu? Poza tym, że musisz przygotować się merytorycznie do prezentacji, koniecznie musisz przygotować się również technicznie – bo to właśnie kwestie technologiczne zawodzą najczęściej, rujnując wystąpienia prezentacyjne.

Z badania przeprowadzonego przez firmę Barco wynika, ze aż 86% pracowników przynajmniej raz podczas prezentacji zmagało się z problemami technologicznymi, a aż 53% uważa, że dobra technologia to połowa sukcesu.

O co chodzi z wina technologii przy prezentacji? Przede wszystkim jest to kwestia braku odpowiedniego sprzętu (i konieczność prezentowania na ekranie monitora bądź tabletu), kwestie nieodpowiedniej jakości projektorów czy ekranów, wreszcie brak dostępu do narzędzi pozwalających na tworzenie profesjonalnych prezentacji.

Jak się przygotować do tego, by prezentacja przebiegła właściwie?

  • Weź ze sobą kopię zapasową na pendrive a do tego umieść prezentacje w chmurze by w razie potrzeby można ja było łatwo ściągnąć,
  • Pamiętaj o naładowaniu swoich urządzeń – zwłaszcza tabletu czy laptopa,
  • Przyjdź do sali 30 minut wcześniej i sprawdź podłączenie sprzętu i jakość prezentacji, możesz też przyjść w inny dzień (np. dzień, dwa przed prezentacja) ale w tej samej porze (by sprawdzić np. oświetlenie),
  • Jeśli korzystasz z narzędzi, które wyświetlają prezentację online to pamiętaj, by mieć ze sobą „wiaderko internetu” czyli możliwość puszczenia prezentacji bez łączenia się z firmową siecią.