800 kalorii – koszt dłuższego dojazdu do pracy

passengers-1150043_640To, że za dojazdy do pracy płacimy czasem oraz pieniędzmi nie jest nowością. Czy jednak zastanawiałeś się kiedyś jak jeszcze płacisz za długie dojazdy? Okazuje się, że również nadwaga, a konkretnie dodatkowymi kaloriami, które przyjmują osoby, które do pracy dojeżdżają.

800 kalorii tygodniowo – tyle kosztuje nas długi (powyżej 30 minut w jedną stronę) dojazd do pracy. Te 800 kalorii w skali tygodnia to aż 3200 w skali miesiąca – czyli po 2,5 miesiąca dodatkowy kilogram. Skąd biorą się te kalorie? Otóż jak wynika z analizy „Health in a hurry” przygotowanego przez Royal Society for Public Health, aż 38% pracowników ze względu na dłuższy dojazd ma mniej czasu na to, by przygotować do pracy zdrowy posiłek, a 29% podkreśla, że przez dojazdy je więcej (bo bułeczka w pociągu po prostu lepiej smakuje). 33% w czasie dojazdu stosuje również różne niezbyt zdrowe przekąski typu batonik lub drożdżówka. W sumie przekłada się to na większą oponkę na brzuszku.

Jeśli zatem dojeżdżasz do pracy dłużej niż 30 minut, to potencjalna nadwaga jest kolejnym powodem, by zacząć szukać nowej pracy na naszym serwisie.

Tagi: