48% osób nie wie jak napisać dobre CV

CV pomoc3111 48% osób nie wie jak napisać dobre CVCzy wiesz jak stworzyć wyróżniające się CV? Jak opisać swoje mocne strony, umiejętności oraz jakich błędów nie popełniać?  Jeśli tak, to możesz czuć się naprawdę wyjątkowo – jak wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, wiele osób  nie ma pojęcia jak się zabrać za tworzenie dobrego jakościowo CV.

Według analiz przeprowadzonych przez stronę CV –Library, 48% osób nie wie jak napisać CV, które będzie się wyróżniać od innych. 16,4% jest zaś przekonanych, że nie jest w stanie napisać dobrego CV.  23,8%  nie potrafi dopasować CV do oferty pracy na którą wysyła aplikację.

Brak umiejętności napisania dobrego CV to również wina słabej edukacji i tego, że zajęć z pisania CV po prostu w szkołach nie ma, bądź są słabo prowadzone. 31% badanych potwierdziło, że nie mieli pojęcia co zrobić, kiedy pisali swoje pierwsze CV.

A jak było u was? Uważacie się za masterów w pisaniu CV czy macie z tym trudności? Jeśli nie wiecie jak dopasować CV do oferty pracy, jakich błędów nie popełniać oraz jak się wyróżnić przeczytajcie nasze porady w sekcjach CV – porady oraz CV – rodzaje.

źródło:onrec.com