48% osób nie wie jak napisać dobre CV

rp_CV-pomoc311.jpgCzy wiesz jak stworzyć wyróżniające się CV? Jak opisać swoje mocne strony, umiejętności oraz jakich błędów nie popełniać?  Jeśli tak, to możesz czuć się naprawdę wyjątkowo – jak wynika z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, wiele osób  nie ma pojęcia jak się zabrać za tworzenie dobrego jakościowo CV.

Według analiz przeprowadzonych przez stronę CV –Library, 48% osób nie wie jak napisać CV, które będzie się wyróżniać od innych. 16,4% jest zaś przekonanych, że nie jest w stanie napisać dobrego CV.  23,8%  nie potrafi dopasować CV do oferty pracy na którą wysyła aplikację.

Brak umiejętności napisania dobrego CV to również wina słabej edukacji i tego, że zajęć z pisania CV po prostu w szkołach nie ma, bądź są słabo prowadzone. 31% badanych potwierdziło, że nie mieli pojęcia co zrobić, kiedy pisali swoje pierwsze CV.

A jak było u was? Uważacie się za masterów w pisaniu CV czy macie z tym trudności? Jeśli nie wiecie jak dopasować CV do oferty pracy, jakich błędów nie popełniać oraz jak się wyróżnić przeczytajcie nasze porady w sekcjach CV – porady oraz CV – rodzaje.

źródło:onrec.com

Tagi: