3 techniki które pomogą ci przed spotkaniem z denerwującym klientem

customer-1253483_640Masz spotkanie z klientem, który wyprowadza cię z równowagi już samą swoją obecnością? Być może jedna z poniższych technik pozwoli ci opanować nerwy i zachować pogodny nastrój nawet w obliczu największej prowokacji.

Zimna woda

Stres przyspiesza ciśnienie – zatem jego redukcja zwrotnie obniża napięcie. Jak to zrobić? Przepłucz twarz zimną wodą – to wywołuje myślenie o wodzie i nurkowaniu i zdaniem naukowców (jak piszą Charaktery) ma spowalniać ciśnienie nawet o 25%. Metoda niestety niedostępna dla kobiet w pełnym makijażu, chyba że chcecie podnieść ciśnienie klienta, kiedy na spotkanie z nim przyjdziecie jak panda.

Ćwiczenia aerobowe

Jeśli masz spotkanie po południu w przerwie na lunch skocz na 30 minut na siłownię i wykonaj kilka ćwiczeń aerobowych. Dodadzą ci energii a jednocześnie wycisza organizm.

Zielona herbata

Przed spotkaniem z klientem przygotuj filiżankę zielonej herbaty. Możesz ją nawet pić podczas spotkania z klientem. Jeśli będziesz trzymać ją w dłoniach, ogrzejesz je a twój uścisk dłoni będzie przyjemny i być może dzięki temu, klient będzie tez odrobinę mniej irytujący.

Tagi: