3 benefity, które naprawdę liczą się w życiu

business, startup, gesture and people concept - happy businessman or creative male office worker with computers showing ok hand sign

Na rozmowie kwalifikacyjnej firma opowiedziała Ci o licznych dodatkach jakie gwarantuje? Jeśli się do niej zgłosisz będziesz mieć okazję do tego by korzystać w czasie przerw z Play Station i dwa razy do roku wyjechać na obóz integracyjny? Firma daje ci kartę na siłownię i ubezpieczenie? Skusić się czy nie? Okazuje się, że są tylko 3 rodzaje benefitów, które naprawdę się liczą. Reszta dość szybko przestaje mieć znaczenie.

Karta na siłownię jest fajnym dodatkiem, jeśli masz czas z niej korzystać i jeśli twoje zarobki nie pozwalają ci na zakup takiej karty samodzielnie. Play Station jest super o ile faktycznie służy integracji a pracownik nie jest później rozliczany z czasu  jaki spędził przy konsoli. Imprezy integracyjne są ekstra byle nie były realizowane kosztem twojego prywatnego czasu i do tego obowiązkowe. Niestety wiele dodatków oferowanych przez firmy – choć brzmi dobrze – to nie wiele zmienia w naszym codziennym życiu. Na jakie benefity warto zatem postawić?

Dodatki, które pozwalają mieć więcej czasu dla siebie i rodziny

Zamiast firmy, która daje ci Play Station i piłkarzyki poszukaj takiej, która daje ci możliwość elastycznego czasu pracy i częściowej pracy z domu. Dzięki tej pierwszej – będziesz mieć mniej czasu dla siebie i rodziny (kosztem chwilowej przyjemności). Dzięki drugiej, będziesz mógł mieć go więcej.

Dodatki, które pozwalają ci być zdrowszym w pracy

Zamiast firmy, która daje ci karnet na siłownię, byś mógł poprawiać swoje zdrowie po pracy, wybierz tę, która o twoje zdrowie dba już w biurze.  Firmę, która zainwestowała w parking dla rowerów, ma stojące biurka zamiast siedzących, nie każe ci nosić codziennie do pracy laptopa.

Dodatki, które pozwalają ci się rozwijać i rosnąć

Zamiast firmy, która daje ci opcje na bardziej zabawne spędzanie czasu (np. imprezy integracyjne) wybierz firmę, która daje ci opcje na rozwój twoich zainteresowań i umiejętności zawodowych przez szkolenia i konferencje. Dzięki temu będziesz lepszym  bardziej atrakcyjnym pracownikiem.

Tagi: