Inna nazwa stanowiska a inne obowiązki – co wpisać w CV?

rp_CV-format311-1.jpgCzasem zdarza się, że choć zostajemy zatrudnieniu na stanowisku o określonej nazwie, w praktyce wykonujemy zupełnie inne obowiązki. Co w takim razie wpisać w CV? Stanowisko, którego tak naprawdę nie mieliśmy czy nazwę, która nie figuruje nigdzie w świadectwie pracy?

Jeśli masz sytuację, w której wykonujesz inne zadania niż te, które powinny wynikać z nazwy stanowiska najprościej poprosić szefa o aneks do umowy, który te kwestie ureguluje. Jeśli to jednak niemożliwe, najlepszą opcją jest wpisanie w CV nazwy realnie wykonywanego stanowiska i w nawiasie bądź po „/” również nazwy „oficjalnej. Dlaczego? Bo dzięki temu nikt nie zarzuci nam kłamstwa a jednocześnie możemy pochwalić się tym, co realnie robiliśmy. Pamiętajmy o tym, ze sam opis obowiązków nie wystarczy i jeśli rekruter zobaczy  nazwę stanowiska, która zupełnie nie odpowiada temu, na jakie stanowisko poszukiwany jest pracownik, to są szanse, że w opis obowiązków się już nie zagłębi.

Nieco odmiennie wygląda sytuacja wtedy, kiedy nasza oficjalna nazwa stanowiska jest tą, którą chcemy kontynuować w nowej pracy, a z którą dotąd nie mieliśmy zbyt wiele wspólnego (tak jest np. w przypadkach pracy jako specjalista ds. marketingu, kiedy pracownik zajmował się przede wszystkim sprzedażą). Jak zachować się w takiej sytuacji? Niestety nie pozostaje nam nic innego  jak szukanie pracy tak, jakbyśmy doświadczenia w tym obszarze nie mieli – bo tak naprawdę go nie mamy. Jeśli umieścimy jedynie oficjalną nazwę stanowiska w CV i zaczniemy być odpytywani na spotkaniu rekrutacyjnym z naszych zadań, to brak kompetencji i doświadczenia i tak wyjdzie na jaw.

Tagi: