Bezpieczny wybór posiłku podczas obiadu rekrutacyjnego

japan-food-207244_640Zostałeś zaproszony na spotkanie rekrutacyjne w restauracji? O twoim stanowisku potencjalny szef chce dyskutować przy lunchu bądź obiedzie? Jaki posiłek wybrać by było „bezpiecznie”?

Wybierz danie, które znasz i lubisz

Dlaczego? Bo po pierwsze będziesz wiedział jak na je jeść, jak na jego temat rozmawiać (możesz ocenić jego smak, porównać do czegoś co jadłeś gdzie indziej – typowy tzw. small talk. Nie zrobisz tego z potrawą, której nigdy wcześniej nie jadłeś). I co najważniejsze, masz pewność że będzie ci smakować (a przynajmniej nie będzie drastycznej niespodzianki jeśłi potrawa okaże się np. zbyt ostra).

Nie wybieraj dań o intensywnym zapachu

Ani takich, których jedzenie jest technicznie skomplikowane bądź trudne – unikniesz wpadek. Nie wybieraj też potraw, które musisz jeść palcami.

Cena lunchu / obiadu

Niezależnie od tego kto płaci (choć jeśli zostałeś zaproszony to powinien płacić Twój rozmówca) nie wybieraj potraw ani zbyt kosztownych ani najtańszych. Te pierwsze stwarzają wrażenie roszczeniowości a te drugie – skąpstwa i braku umiejętności zachowania sie Cóż – wprawdzie zawsze ryzykujesz, że spotkałeś się z kimś bez ogłady i przyjdzie ci zapłacić za obiad (choć szanse na to są jednak niewielkie)

Z alkoholem czy bez?

Zdecydowanie bez – nawet jeśli Twój rozmówca zamawia lampkę wina i żarliwie cię namawia (może to robić specjalnie). Jako powód zawsze możesz podać to, że będziesz musiał prowadzić auto. Problemem nie jest to, że będziesz pić alkohol, ale to, że alkohol rozluźnia i możesz przestać się kontrolować.

Tagi: