Zawody, które nie sprzyjają płodności

pregnancy-775041_640To, że co raz więcej kobiet miewa problemy z zajściem w ciąże nie jest tajemnicą. Na płodność – jak wykazują badania, wpływać może wykonywany przez kobietę zawód. W których zawodach będzie zatem najtrudniej o potomka?

Zdecydowanie w tych w których odczuwamy największy stres i mamy najmniejsze wsparcie osób z naszego otoczenia. Z analiz  firmy FertilityIQ.com wynika, że sukces procesu zapłodnienia in vitro zależy w części od tego, jaki zawód wykonuje kobieta. I tak, największą szanse na powodzenie zabiegu mają nauczycielki. Zachodzą w ciąże 6 razy częściej niż kobiety pracujące w innych branżach. Wydaje się, że związane jest to zarówno z nieco mniejszym stresem jak i wsparciem koleżanek w pracy. Dość duże sukcesy w obszarze płodności mają tez pracownice działów marketingu, sprzedaży i PR (zachodzą w ciążę 2 razy częściej).

Najtrudniej zajść w ciążę przy leczeniu niepłodności kobietom pracujących w branży finansowej. Ciąża zdarza się tam o 60% rzadziej niż w innych sektorach. Specjaliści uważają, że jest to wynikiem tego, że w branży finansowej nie mówi się głośno o ciąży. Kobiety nie tylko nie mogą się wyżalić koleżankom, ale fakt planowania ciąży muszą ukrywać.

źródło:fertlityiq.com

Tagi: