Jak udowodnić, że szybko się uczysz?

nauczyciel32 Jak udowodnić, że szybko się uczysz?„Szybko się uczę” to jedna z najbardziej nadużywanych fraz przez kandydatów. W zasadzie prawie każdy uważa, że szybko się uczy, w efekcie większość rekruterów nie traktuje takich słów poważnie. Jak zatem udowodnić, że naprawdę szybko się uczysz?

O szybkim uczeniu się świadczy kilka cech i zachowań kandydata:

  • Bycie w procesie uczenia się przez większość życia – czyli jeśli jesteś osobą, która stale robi jakieś kursy, próbuje nowych rzeczy, to podkreślenie tego, że przez większość czasu czegoś nowego się uczysz jest świetnym dowodem na to, że zdolność uczenia się u ciebie nie zanikła. Pamiętaj, że nie musi chodzić jedynie  o sprawy zawodowe, ale również hobby czy języki obce.
  • Szybkie opanowanie określonego programu czy funkcjonalności – przypomnij sobie moment kiedy musiałeś opanować nowy program czy aplikację. Opisz proces jak się tego uczyłeś i po jakim czasie mogłeś z programu korzystać samodzielnie. Pamiętaj jednak że „szybko” jest to wrażeniem subiektywnym. Dla jednej osoby „szybko” oznacza tydzień a dla innej miesiąc.
  • Poszukiwanie nowych rozwiązań  – zdarzyło ci się wprowadzić do poprzedniej pracy jakieś rozwiązanie? Takie zachowanie świadczy nie tylko o inicjatywie ale również o tym, że poszukujesz nowości, czyli chętnie się uczysz. A chęć do nauki to podstawa sukcesu. Osoby chcące się uczyć, uczą się szybciej.
  • Posiadanie metody uczenia się – masz jakąś swoją metodę np. na uczenie się nowych słówek w obcym języku? Opisz ją rekruterowi – pokażesz mu tym samym, że uczysz się odpowiedzialnie.