Stereotypy na temat koloru oczu (czyli co myśli o tobie rekruter)

green-eyes-1161230_640Choć osoby prowadzące wywiady rekrutacyjne starają się nie poddawać stereotypowym ocenom i osądom, to tak naprawdę trudno od nich całkowicie uciec. Na ocenę twojej osoby może mieć wpływ również to, jaki masz kolor oczu. Warto wiedzieć, jak zostaniemy zaszufladkowani. Jakie stereotypy wiążą się z określonymi kolorami oczu?

Oczy brązowe

brown-518324_640Osoby łagodne, spokojne, takie na których można polegać. Nastawione na cele i ciężko pracujące dopóki nie zrealizują swoich postanowień. Mają duże poczucie humoru i empatię – dzięki temu szybko zjednują sobie przyjaźń innych osób. Kolor ten jest też postrzegany jako związany z bystrością umysłu.

Oczy niebieskie

abstract-19175_640Kojarzą się z atrakcyjnością, byciem sympatycznym i społecznym. To osoby postrzegane jako uśmiechnięte, zadowolone z życia. Niebieski kolor oczu sugeruje również szczerość, otwartość i uczciwość. A także kreatywność i inteligencję. Bardzo jasne niebieskie oczy mogą sugerować zimną, chłodną osobowość i sprawiać , że nawiązanie bliższego kontaktu staje się nieco trudniejsze.

Oczy zielone

eye-1132531_640Sugerują osobę pełną pasji i inwencji twórczej. Są to osoby kreatywne, otwarte, często z uzdolnieniami artystycznymi. Zielony kolor kojarzy się również z zazdrością bądź zawiścią – w efekcie osoby te bywają postrzegane jako zawistne.

Oczy szare

eye-1538803_640Sugerują łagodną, miłą, delikatną osobowość. Spodziewamy się, że osoba o szarych oczach będzie spokojna, zrównoważona i będzie cenić stabilność i bezpieczeństwo. Uważa się również że szefowie z szarymi oczami są surowi, ale sprawiedliwi.

Tagi: