Podążanie za pracą marzeń z dzieciństwa poprawia zadowolenie z pracy

human-746931_640Czy robisz to o czym marzyłeś jako dziecko? Prawdopodobnie nie – większość z nas ma zupełnie inne kariery niż te, o których marzyliśmy mając 6 lat. Części zawodów, które obecnie wykonujemy, nawet wtedy nie było!  Okazuje się jednak, że te osoby, które miały szczęście podążać za karierą marzeń i robią coś zbliżonego do pracy marzeń z dzieciństwa – są szczęśliwsi.

Z badań Trade Schools, Colleges and Universities przeprowadzonych na ponad 2000 dorosłych w USA wynika, że co piąty z nas ma zawód o którym marzył w dzieciństwie. 78 badanych jednakże robi coś zupełnie innego. Wśród tych, którym się udało i którzy wykonują pracę, o jakiej marzyli, zadowolonych z pracy jest aż 88,14%! Ci, którzy zrezygnowali z dziecięcych marzeń też są zadowoleni, ale niestety mniej – wśród osób, które nie realizują kariery marzeń z dzieciństwa 70% jest zadowolonych  pracy, a 30% niestety swojej pracy nie lubi.

Wniosek z tego taki, że jednak opłaca się podążać za marzeniami. Choć – jeśli się nam nie uda – to i tak mamy spore szanse na zadowolenie z kariery i życia.

Źródło: mashable.com

Tagi: