Boliwia, Japonia, Australia – egotyczne staże organizowane przez uczelnie

rp_wyspa-Fiji.jpgCzy wiecie, ze dzięki wymianie między uczelniami oraz współpracy uczelni z biznesem studenci mają obecnie możliwości realizowania praktyk w naprawdę egzotycznych miejscach świata? Okazuje się, że na staż czy semestr nauki można wyjechać nie tylko do jednego z krajów Europy-  np. w ramach Erazmusa, ale również nawet do Ameryki Południowej czy Australii.

Wyjazdy do Australii organizuje np. Politechnika Wrocławska we współpracy z Navitas Workforce Solutions. W Australii potrzeba wielu inżynierów, stąd uruchomione dwa programy – 16 tygodniowy The Ingeneering Experience Program oraz roczny staż The Professional Year in Engineering. Oba kierowane są do inżynierów różnych specjalności i pozwalają na zdobycie szlifów zawodowych w wielu dziedzinach techniki. Staże realizowane są w Perth w Australii.

Wyjazd do Boliwii to możliwość dla studentów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych  z Poznania (UMA), którzy w ramach GEOpraktyk mogą badać przyrodę i klimat Ameryki Południowej. Zajęcia będą prowadzone zarówno na lodowcu jak i w dżungli. Co ciekawe część kosztów wyjazdu studenci finansują dzięki akcjom crowdsourcingowym.

Do Japonii pojadą studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. To efekt współpracy między UM a Aichi Medical University w Nagoya. Staż będzie trwał dwa miesiące a w przyszłym roku z rewizytą przyjadą Japończycy.

Wybierając uczelnie warto zwrócić uwagę również na takie inicjatywy jak sposób wspierania studentów w realizacji staży i praktyk – takie doświadczenie może przecież zmienić całe twoje życie.

Tagi: