Tych trzech kolorów powinieneś unikać podczas rekrutacji

colors 185425 640 Tych trzech kolorów powinieneś unikać podczas rekrutacjiTo, w co jesteś ubrany podczas spotkania rekrutacyjnego, wiele o Tobie mówi. Na podstawie tego, jak wyglądasz, rekruter wyrabia sobie o Tobie opinię. Jakich zatem kolorów lepiej unikać podczas spotkania?

Pomarańczowy

woman 804072 640 Tych trzech kolorów powinieneś unikać podczas rekrutacjiChoć wesoły, uznawany za najmniej profesjonalny. Z badania CarrerBuilder wynika, że przez 25 proc. pracodawców uznawany za najgorszy wybór podczas spotkania o pracę. Stwarza wrażenie braku profesjonalizmu i braku pewności siebie (a obu tych cech chcesz raczej unikać).

Czerwony

black 1239361 640 Tych trzech kolorów powinieneś unikać podczas rekrutacjiKolor walki i ataku. Świetnie nadaje się na randkę, ale niekoniecznie na rozmowę kwalifikacyjną – zwłaszcza, jeśli jesteś kobietą. Twój rozmówca, zamiast skupiać się na tym co mówisz, będzie myślał, jaki masz rozmiar biustonosza. Czerwony zwraca i przyciąga uwagę. Możesz zatem założyć czerwoną bluzkę, jeśli idziesz na stanowisko sprzedawcy, ale tylko wtedy, kiedy czeka cię Assessment Center.

Brązowy

eyes 200327 640 Tych trzech kolorów powinieneś unikać podczas rekrutacjiW teorii stonowany i bezpieczny, ale również nudny i zwykły. O ile nie jest to głęboka czekolada, brązowy garnitur czy garsonka kojarzy się z osobą pozbawioną inicjatywy, rzemieślnikiem, który jest niechętny zmianom i mało aktywny.

Źródło: cheatsheet.com