Pracuj i ćwicz mięśnie – cały czas

levelO tym, że praca przy biurku destrukcyjnie wpływa na kręgosłup, lekarze alarmują już od lat. Stąd pomysł na stojące biurka, które są już nawet dostępne w sprzedaży. Dla niektórych to jednak nadal za mało, dlatego pojawiają się kolejne gadżety, które mają zadbać o nasze zdrowie, postawę i linię. Takim gadżetem jest Level – równoważnia do pracy.

Level_detalO co tu chodzi? Otóż stojąc na tym dysku i balansując, stale musimy napinać mięśnie nóg i pośladków. Całe ciało, niemalże nieustannie pracuje (a na pewno nogi), a  tętno rośnie o 15% w porównaniu do tętna, jakie mamy podczas siedzenia. Taka opcja ma również pomóc tym, którzy mają nadmiar energii i nie mogą w spokoju usiedzieć na miejscu.

Level został zaprojektowany przez firmę Fluidstance, która zebrała  pieniądze na produkcję deski za pomocą Crowdfoundingu. Gadżet ma kosztować 289 USD. Niby nie mało, ale jeśli ma uratować twój kręgosłup… Nasuwa się wszakże pytanie, czy da się jednocześnie stać i balansować ciałem na desce i efektywnie pracować.

Źródło: gadgethunter.eu

Tagi: