Praca marzeń – opiekun jeży za 10 000 zł miesięcznie

hedgehog-1376817_640No dobrze – stawka oszałamia, ale pamiętajmy, że to nie jest oferta pracy w Polsce, lecz w Wielkiej Brytanii. Niemniej jednak, 24 tys. funtów rocznie brutto za opiekę nad jeżami to całkiem niezła propozycja.

Suffolk Wildlife Trust chce zatrudnić specjalistę od ochrony i opieki nad jeżami w mieście Ipswich. Nie chodzi tu jednak o to, by – jak w przypadku kilku innych prac marzeń o jakich pisaliśmy – głaskać zwierzaki – ale o to, by zaprojektować im przyjazne warunki życia. W Ipswich mieszka sporo jeży i niestety często giną na drogach bądź są niezbyt przyjaźnie traktowane przez mieszkańców. Ich opiekun miałby zajmować się promocją jeży, prowadzić badania populacji, a także projektować ścieżki, którymi jeże mogłoby spacerować nocą.

Co ciekawe, by tę pracę dostać, nie trzeba mieć studiów wyższych (choć wydawałoby się, że jeśli ktoś ma się zajmować jeżami na poważnie, to byłoby dobrze być do tego merytorycznie przygotowanym). Wystarczy zadeklarowana wiedza o jeżach oraz pasja i zaangażowanie. Suffolk Wildlife Trust wymaga również prawa jazdy.

Czy praca nad projektowaniem spacerniaków dla jeży to faktycznie praca marzeń? Na pewno jest to dość osobliwe stanowisko pracy.

Tagi: