Bus, który pozwala na dojazd do pracy … na rowerze

Ride2Ride-bus-600x389Ride2Rebel to autobus, który wprowadza na londyńskie ulice firma fitness 1Rebel. Od zwykłych autobusów różni się tym, że pozwala na jazdę na rowerze, w trakcie kiedy … jedzie.

Pojazd ma służyć londyńczykom do ćwiczeń w trakcie dojazdu do pracy. Zamiast normalnych siedzeń, zamontowano w nim rowerki stacjonarne i każdy użytkownik może odbyć krótki trening. Busy mają kilka tras przecinających Londyn, a ci, którzy uważają, ze zanadto się spocili podczas dojazdu, mogą wykąpać się w siedzibie studia fitness 1Rebel.

Według pomysłodawców, Ride2Rebel może zmienić nawyki londyńczyków w zakresie fitness oraz umożliwić ćwiczenia tym, którzy chcą, ale nie mają czasu. Ma być lekarstwem na wymówki. Jak na razie – usługa jeszcze nie wystartowała, ale 1Rebel sprzedał już podobno 8121 biletów na autobusy (a 45-minutowa podróż ma kosztować niemałe 12 funtów).

Co ciekawe, stworzenie salonu fitness ze spinningiem „na kółkach” może napotkać na trudności ze względu na przepis, który każe pasażerom autobusów zapinać pasy. Jakby nie patrzeć, busy 1Rebel to „autokary”, zatem pasy zapiąć trzeba i to, że na rowerze się pasów nie zapina, urzędników nie obchodzi. Czy uda się obejść przepis nie wiadomo, ale jeśli takie busy staną się w Wielkiej Brytanii hitem, to kto wie – może dojadą i do nas.

Źródło: odditycentral.com

Tagi: