4 mity na temat emerytów

portrait-1373042_640Wybierasz się niedługo na emeryturę? Jeśli wydaje Ci się, że spędzisz ją w ciepłych bamboszach przed telewizorem to możesz się rozczarować. Współczesny emeryt jest aktywny, pracowity i – niezgodnie ze stereotypem – nie wychowuje wnuków. Współczesny emeryt zadaje kłam stereotypowi emeryta.

Mit 1. Emerytura oznacza koniec pracy.

Z badania przeprowadzonego przez Merrill Lynch wynika, że emerytura wcale nie musi oznaczać końca pracy – wprost przeciwnie, oznacza często rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Z analiz Merrill Lynch wynika, że aż 70 proc. emerytów chce pracować, a 25 proc. z nich planuje otworzyć własny biznes.

Mit 2. Emerytura oznacza brak aktywności.

Wprost przeciwnie – współczesny emeryt świetnie się czuje, jest aktywny i kompetentny. Chętnie się uczy nowych rzeczy, uprawia czynnie sport, oddaje się przyjemnościom takim jak chodzenie po górach czy taniec.

Mit 3. Na emeryturze pracują tylko ci, którzy nie mają pieniędzy.

Niekoniecznie. Wśród pracujących emerytów jest wielu takich, którym faktycznie brakuje do pierwszego, ale również wielu takich, którzy są motywowani innymi potrzebami – osiągnięć, sukcesu, bycia z innymi ludźmi.

Mit 4. Nowe ambicje zawodowe są tylko dla młodych.

Z analiz Merrill Lynch wynika, że aż 60 proc. emerytów na emeryturze zaczyna zajmować się zarobkowo czymś, czym dotąd się nie zajmowało. Emeryci też (przynajmniej w USA) trzy razy częściej niż osoby młode zakładają własny biznes.

Źródło badań: ml.com

Tagi: